Teema on ilmselt pea kõigile tuttav (vähemalt minu põlvkonnale ja vanematele). Nimed nagu Hans Tertsius, Mahtra, Anija jne loodetavasti ka. Koolis ei saanud ju neist üle ega ümber aga paljud meist teadlikult mõtlesid tolleaegse elu süngusele, vägivaldsusele? Et mis jälje on need mustrid jätnud järgmistele põlvkondadele, miks me käitume vahel nii nagu me käitume? Kas vägivald ja füüsilised karistused on alati seotud meedia eeskujudega? Mis geenipagas meil tegelikult kanda on?
See lugu ei ole kindlasti ainult kohaajalugu, vaid pilguheit süngesse perioodi laiemalt. Mistõttu mina läksin pisut alt, ma millegipärast arvasin, et lugu hõlmab kitsalt Anija mõisa eluolu tol ajaperioodil. Ei teagi, miks ma nii arvasin, kuigi eks seda kohalugu ju oli ka. Pigem on see mu isiklik konflikt, minu vastuseta küsimused ja lüngad...
Kuidagi kummitab see lugu. Ajastus ja lavastuse kellaaeg on väga hästi valitud. Suurepärased efektid, massistseenid kooriliikmetega, mõjusad liikumised, palju ilusat laulu. Mulle meeldis. Kui norida, siis üks koht oli pisut "libe tee"- see, kus nõuti midagi naljakat ja pakkumisele läksid "Nimed marmortahvlil jne ..
Väga meeldis mulla "ülistuslaul", see koht etenduses oli minu meelest suisa pisut NO99´lik :) Väga tabav ning kohati koomiline isegi.
Vaatama minna soovitan aga pange soojalt riidesse. Ja kui teile tundub, et olete soojalt küll, siis minge veel korraks tuppa tagasi ja võtke veel üks ürp lisaks. Tõsiselt.
Etendust mängitakse mõisa pargis, viimane, lühem vaatus on ka mõisa aidas.
Isegi mulgi putru pakutakse :)
Häid elamusi!
Esikat vaatasid? Mina ka. Olen täiesti nõus, et muljed vajavad laagerdumist, aga igal juhul oli kõik nähtu väga võimas, mõjus ja äge. Koor lisas massistseenides paksult värvi ja mu jaoks polnud tõsiste asjade naljaks pööramises midagi halba. Läks omamoodi "Tujurikkuja" kategooriasse ja näitas ilmekalt, kuidas parunid ja keisrid ebameeldivatesse teemadesse lihtsalt tüdinult suhtuvad. Mulle tundub praegu nii.
VastaKustutaEi-ei, see mõte iseenesest oli hea muidugi aga kas alati peab tooma ajaloolise materjali kaasaega? Ma pigem seda mõtlesin. Vihjeid saab anda ka konkreetsest ajastust välja tulemata. Lihtsalt minu arvamus.
VastaKustuta