I`d like to take some courses in autumn. There are 2 topics I`m interested in, one is related to restoration of old furniture and other is about old symbols and folk art in Estonia. Signs, ornaments, colours - a taste or language of symbols?
These courses are like workshops, practical part mixed with theoretical.
There is some information about Kärt if you are interested in. I like her works much.
Sounds interesting? I sent the reg form already to them. Lets see ;)
***
Valisin välja paar põnevat kursust sügiseks. Tõsiselt tahaks osaleda, kui vähegi võimalik.
Üks nendest on Restaureerimine ja vana mööbel kodus:
Kursus on praktilise kallakuga: osavõtjad võtavad tundi kaasa mõne väiksema puidust antiikeseme (tool, väike laud, laegas, peegliraam, küünlajalg jms), mida tunni käigus õpetaja näpunäidete järgi korrastatakse. Samuti tutvustatakse restaureerimiseks vajalikke materjale ja vahendeid, mida on kodustes tingimustes võimalik kasutada (puhastus-, viimistlusvahendid). Töö käigus õpitakse tundma materjale (erinevad spoonid jne), millest esemed on valmistatud ja antakse nõu nende hilisemaks hoolduseks.Kursusel õpitakse põhijoontes tundma stiile renessansist funktsionalismini ja neile iseloomulikke detaile, ühtlasi tutvustatakse ka materiaalse hinnangu andmise kriteeriume.Kursusele võetakse maksimaalselt 15 inimest.
Juhendaja Eha Vacht on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli üldtehniliste distsipliinide ja tööõpetuse erialal. Peale lõpetamist töötas pedagoogina ja 1998. aastal omandas Tallinna Ehituskoolis restauraator-sadulsepa eriala. Sellest alates tegelnud antiikmööbli restaureerijana. Viimane töökoht Tallinna Linnateatris butafoor-dekoraatorina. Täitnud EV presidendi kantselei, välisministeeriumi, H. Elleri majamuuseumi, AS Restori, mitmete hotellide, laevafirmade ja saatkondade tellimusi
Teine huvipakkuv teema on Kärt Summataveti meistriklass:
Kursuse eesmärk on avada kunstniku vaatenurgast olulisi aspekte visuaalsete tekstide ning selles peituva loova eneseväljenduse seostest meie kultuuripärandis.Sisu. Meistriklassi käigus otsitakse vastuseid küsimustele, mis on olulised inspiratsiooniallikad ning vajalikud maamärgid kaasaegsele käsitööarmastajale. Rahvakunst ? tummad esemed või elav kultuuritekst? Märgid, ornamendid, värvid ? ilumeel või nähtavalt ?kõneldud? keel? Esiemade käsitsi valmistatud elutöö ? kollektiivne looming või autobiograafiline tekst? Valitud näiteid meie kultuuripärandi ja isikupärase eneseväljenduse sidumise võimalustest kaasaegses käsitöös. Professor Kärt Summatavet on ehtekunstnik ja graafik, kelle meelisteema on eesti ja soome-ugri mütoloogiline maailmapilt ning selle sümbolid rahvakunstis. Ta on Eesti esimene kunstidoktor ning kaitses 2005. a. Helsingis kõrgeima akadeemilise hindega kunstiprojekti ja väitekirja, mis uurib setu ja kihnu naise elukaare mõjusid ehtekandmise traditsioonile ja käsitööle. Kunstnik on Eesti Kunstiakadeemia rahvakunsti õppetooli asutaja ja juhata ning ta on esinenud autorinäitustel ja rahvusvahelistel ühisnäitustel nii Eestis kui välismaal.
Kõlab ju huvitavalt?
Mind on Kärdi teema alati huvitanud. St siis sümbolid, märgid minevikust.
-------------
Nii, shotikad olevikust tahavad õue :D
Ma tahtsin juba eelmine sügis sellele restaureerimiskursusele minna kuid magasin loomulikult õige aja maha- nii tüüpiline minule ;)
VastaKustutaMul vaja üks kiiktool korda teha. Olen juba ise raamatu jutu ja piltide järgi korda teinud aga arvan, et selles vallas on mul veel palju õppida.
Nii, et peaks vist end kursusele kirja panema.