Eile vahetasime vene kolleegiga infot lapsepõlvesalmide osas. Mul olid koolist mõned meeles ja ta teadis neid ka. Nt selline:
"Точка, точка, вот глаза,
Нос и рот, и голова"
Temal jälle oli meeles see versioon:
"Точка, точка, запятая —
Вышла рожица кривая.
Ручки, ножки, огуречик,-
Получился человечек!"
Ühesõnaga, ma taasavastan vene keelt ja sel ei ole poliitikaga midagi pistmist. Lihtsalt mingid vanad teemad tulevad minevikust ja ma ise ka üllatun, et ma mäletan.
Vassili saar, ülestõstetav sild, Ermitaaž, metroo (mis läks jõe alt läbi) ja briketikujuline jäätis. Kes mäletab? Me käisime klassiekskursioonil põhikooli ajal ja ma pole kunagi hiljem Peterburisse enam sattunud. Nüüd väga tahaks! (arvestades olusid vist väga mitte, aga ütleme siis, et teoreetiliselt).
Kuigi ma olen üle 17 aasta rahvusvahelises seltskonnas, ei ole mul lähedasi kontakte Vene kolleegidega tekkinud. No räägiti jah Narva-Jõesuust ja Bribaltikast kui keegi kontorisse vanasti sattus, aga need olid sellised pealiskaudsed jutud.
Huvitav on ka see, et kui on vaja täpsustada mingeid andmeid nn Vene mõjusfääri firmade kohta, siis guugel on ses osas vaikuse vallamaja. Ma ei ole kursis, kas Venemaa blokeerib mingeid teenuseid või ongi sealses inforuumis kohalikud prioriteet. Ühesõnaga, kohalikud kasutavad yantexit. Hästi sarnaste funktsioonidega, saad tänaval "kõndida" ja virtuaaltuure teha. Vahemaid planeerida ja mõõta jne. Jätke siis meelde, yandex.com nagu siinne taksofirma vist on.
Alexandru Baboş Albabos – Üleslaadija oma töö, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11447210 |
Täna muide on Venemaal meestepäev ja see on riigipüha :D
Mäletan :) Käisin viimati Peterburis 2018, endiselt ilus ja võluv. Tsarskoje Selo -> sai sõidetud rongi ja bussiga kesklinnast Nevski prospektilt. Endiselt on suurepärased toidud stolovajates, maksis 98 senti!!! (supp, praad ja kompott). Nevski prospekti pelmeeni/vareeniku baarid on väga menukad. Venelased on ajastu truud, Puškini kohvik, Gogoli restoran. Lisaks söökidele/jookidele on imelised muuseumid ja muuseumitädid ei ole muutunud kui võrrelda 1985/88/00 jne aastatega. Talvepalee, kuhu tuleb minna 20-30 minutit enne ametliku avamist järjekorda, et vältida masse. Kõik need väikesed nipid ja teadmised vene elust - kuluvad marjaks ära :)
VastaKustutaKompott! :)
Kustutahead meestepäeva ja armee ja laevastiku päeva ! :) ( iroonia :))
VastaKustutama tean ka seda ülemist nn sinu varianti. Mul on üldse palju luuletusi meeles. Oma vene kolleegidele avaldasin muljet, et lugesin peast Lermontovi, Majakovskit, Puškinit.. nii mõnigi pidi punastama ja nentima, et tema ei oska. Samas suutsin nemad mu seljatada Eesti riigipühade, Kalevipoja ja veidrate eestikeelsete sõnadega, millest ma kuulnudki polnud... :)
Ma olen nn eesti ajal käinud nii Moskvas kui ka Peterburis. Väga palju on muutunud ja see eklektiline segapudru oli päris omamoodi huvitav.
Ja luuletustega seoses meenus mu hambaarst, kes hakkas koos õega meenutama kooli ajal õpitud luuletusi, ise samal ajal mul apastraatustega suus õngitsedes. Kui nad kooris lugesid siis seda: "Белеет парус одинокий
KustutaВ тумане моря голубом...
Что ищет он в стране далёкой?
Что кинул он в краю родном?"
ma mõtlesin, et ma koolen naerust sinna tooli ära :D
:)
KustutaMoskvast olen ma vaid tuugalt täis bussis läbi sõitnud, lennujaamast rongijaama. Aga jah, praegu ikka lausa arutame, et ehk peaks trevama, kas siis siin Eestis või Piiteris. Äkki õnnestub :)
Mis sind Kalevipojas siis seljatas?