Ravelry kasutajad on kindlasti märganud, et Eesti allikate osas on seis Ravelry baasis suht kesine. See sõltub aga meist endist. Nimelt, kui sa kood või heegeldad midagi raamatust, mis ei ole baasis olemas, siis kirjelda oma projekt nagu ikka. Seejärel mine editors foorumisse ja palu raamat lisada. Raamatu lisamisel soovitakse teada autorit, täpset pealkirja, ilmumisaastat, ISBNi ning linki kaanepildile. Kui foorumis vastatakse, et raamat on lisatud, tuleb üle vaadata ka oma projekt, mis sellesse raamatusse peaks hakkama linkima.
Siin oleneb nüüd pisut, kuidas projekt on algselt set upitud. Kui on valitud personal pattern, siis linki ei teki. Kõigepealt tuleks minna menüüst lingi Contributions kaudu mustri lisamise lehele. Sealt on võimalik juba rippmenüüst valida konkreetne projekt, millle mustrit sa kirjeldada soovid. Siis klikkida Do It nupul ja jätkata vastavalt sellele, mida seal küsitakse. Ma ei mäleta hetkel peast aga küsimused olid suhteliselt lihtsad.
Kui sa selle "stepi" läbi teed ja siis uuesti oma projektil valid edit ning mustriväljal otsid sisestatud mustrit, tekibki vajalik link.
Ise olen palunud siiani lisada paar Praakli raamatut - need üldisemad, plus Setumaa voldiku. Täna palusin lisada ka Reimanni Pitsilised koekirjad, vaatasin, et sellest raamatust on Ravelrys väga palju töid juba tehtud, nt Lola punane sall. Nüüd tuleks siis kudujatel vaid nood mustrid sisestada ja lingid luua. Niiviisi saaks raamatu taha kena ülevaate :)
Ehk on kellelegi abiks!
See Pitsilised koekirjad sinna minu arust ei sobi. Selles mõttes, et kuna raamatus ei ole konkreetseid õpetusi millegi tegemiseks, vaid on lihtsalt koekirjad/mustrid, siis ei saa neid sinna lisada. Ma olen ka nüüd seda editoride foorumit lugenud ja selline mulje on mulle jäänud.
VastaKustutaNo projekti mõttes ehk mitte aga mustrite osas küll sobiks. Mulle küll meeldis vaadata, milliseid salle raamatus olevate mustrikordade alusel on tehtud.
VastaKustutaEi maksa peljata :)