esmaspäev, 13. juuli 2015

Haapsalust veel

Ma olen seda ennegi maininud, et Haapsalu mõjub mulle hästi. Ilmselt tajub seda ka Rosin, sest üle pika aja reisis koer autos ilma igasuguste probleemideta. Muidu Tartus käies või linnas juhtub ikka, et koer lõõtsutab enamuse ajast või siis lausa ilastab. Talle väga meeldib kui kaasa võetakse aga autosõit on vahel keeruline. Haapsalus käies vedas meil ka ilmaga, oli valdavalt pilves ja vihmane. Mina olen see, kes väga kuuma ei armasta ning mul reeglina ilmast puhkamine ei sõltu :). Pigem jah, meeldib kui on jahe ja vihmane, sest siis on koeraga kergem liikuda. 

Siis ma veel olen mõelnud, et see koer kopeerib vist ka minu emotsioone. Kui miski ikka sisemiselt rahutuks teeb või muretsema paneb eesseisva sõidu osas, siis on ka koer autos rahutum ja sõit raskem.Haapsallu lähen ma aga alati mõnusa tundega, ju siis koer tajub, et kõik on ok ja minu pärast muretsema ei pea.

Rosin võeti ka pitsikeskuses hästi vastu ning loodetavasti käitus viisakalt. Osad isegi ei märganud alguses, et mul koer kaasas oli. Mina kudusin ja Rosin istus vaikselt mu kõrval, tugitooli varjus. Pärast sai ohjeldamatult paisid ja sügamist ikka ka ning tuli veenda inimesi, et väike koer ei pea kogu aeg sööma :)
 
Ahjaa, lõpuks ometi on Rosin ka normkaalus! Üks kerge pekivolt nagu veel oleks aga seda peab hoolega uurima, et näeks. 

I have mentioned it before that Haapsalu is the perfect place for me and I always go there with the good feelings. I think Rosin also feels the positive impact Haapsalu has. Last time when we were there, she had no problems with the car drive. She likes to be taken with but quite often we do have problems. Either its too hot or she is just worried about the aim of the trip (grooming, leaving, etc), so its complicated. On Wednesday it was rainy and cloudy, perfect weather for perfect company. I´m the one who does not care about weather actually, it has no impact to my holiday plans and I`d rather like the rainy summer than hot one. Its much easier to travel with the dog if its rainy.

What I have also been thinking here is that the dog most likely copies my emotions. If I´m worried about something or nervous, she probably feels it as well and acts accordingly - is more stressed, nervous and the driving is more difficult with her then. We need to make several stops, do some short walks and drink water etc.

We had a great time at Haapsalu! Ladies made coffee, we had some cakes and fresh bread from local bakery. Rosin got lot of attention and I had to convenience people that the small dog don´t have to eat all the time.   And ofc I knitted like a crazy! I´m in the middle with my new lace shawl, love the pattern from new lace book by Aasa Jõelaid and the yarn from Bulgaria is also quite OK but next time I would prefer some from Lithuania or Austria :)

Kommentaare ei ole: